O autorke blogu

Ahojte,

volám sa Jula Marková. Spravujem a vymýšľam pre vás tento web.

Som ležérny typ, čo nerád kričí v dave. Obliekam sa hlavne pohodlne, nemaľujem sa, nenosím šperky. Potrpím si na materiály – čo nie je bavlnené ma škriabe alebo sa v tom potím, čo mi nie je príjemné. Páčia sa mi aj extravagantné kúsky. Ale nie každý musím mať a nie každý by som si obliekla.

Mám rada košele, kedysi som si všeliaké vzorované sama šila. Páčia sa mi jemné kárované a kvetinové vzory na bielom podklade. Alebo totálne blázniviny. Milujem nakupovanie látok, mám ich doma dve veľké krabice – k šitiu sa však vyhecujem už len pre moju dcérku.

Čo ma vždy dostane a hromadím si v šuflíkoch sú obrázkové ponožky a brošne.

Kilá navyše, moju výšku 178 cm a nohu 43 som mala už od základnej školy. Raz mi žartom kamarátka napísala básničku: „Naša Jula, veľká guľa, hlavu má jak zemeguľa!“

Väčšinou mi to nedá a  svoje myšlienky naozaj do niečoho pretvorím – k mojim koníčkom patria šitie, maľovanie na hodváb, všetko na tému rodičovstvo, sebarozvoj, arte terapia. A v poslednom čase tiež vytváranie WordPress webov.

Povahou som introvert, čo najradšej všetko ticho pozoruje.

Som ročník 76, vyštudovala som Matfyz, pracovala 11 rokov v oblasti IT ako analytik. V súčasnej dobe sa snažím pracovať z domu, venujem sa tvorbe webov a vymýšľam si malé projektíky, na ktorých sa učím všeličo o tvorbe webov a internetovom marketingu.

Prečo vznikla stránka Šaty pre moletky? Bola som po materskej dovolenke a nechcela som sa vrátiť do klasickej práce kvôli nedostatku času na rodinu. Napísala som o tom samostatný článok.

Ak sa vám moja stránka zdá užitočná, ak tu nájdete nejakú vecičku pre seba, alebo v niektorom z článkov inšpiráciu, veľmi ma to teší.

Ak máte nejaké pripomienky alebo nápady, čo viac sem začleniť, sem s nimi!

Podľa mňa má každý svoj štýl, nemožno ho preň karhať a snažiť sa prerobiť. Páči sa mi názor českej módnej návrhárky Táni Havlíčkovej, ktorá ženy podľa ich povahy a z nej vyplývajúceho štýlu odievania rozdelila na princezny, dámy, divy, čarodejnice, kamarátky, pozorovateľky, rebelky a hviezdy.

Na mňa najviac sedí ta pozorovateľka a sem tam rebelka. Moja dcérka ma tiež svojský vkus, hoci má len 7 rokov, je čosi medzi dámou a divou. Učím sa pri nej potlačovať moju praktickosť…

Tak listujte, čítajte, tešte sa!

 

 

 

Máte nejaké otázky, pripomienky, čokoľvek, čo sa chcete opýtať? Kontaktujte ma prosím prostredníctvom kontaktného formulára 🙂

    Vaše meno (povinné)

    Váš email (povinné)

    Predmet

    Vaša správa