Uverejnené

Stehienka moletky v lete nemusia trpieť! – Čo nosíte pod sukne a šaty?

Bandelletes, Banadaletky, Cipkovane stehenne pasy proti ošúchavaniu stehien

Nosíte v lete sukne a šaty?

Mnoho moletiek má širšie stehienka, ktoré sa pri chôdzi vzájomne dotýkajú, nie je medzi nimi povestná modelkovská medzierka.  V lete, keď sa prestanú nosiť nohavice a pančušky sa pre mnohé z nás vynára problém – čo robiť, aby sa stehienka na vnútornej strane pri chôdzi boľavo neošúchali? Každá z nás chce nosiť aj sukne a šaty, s radosťou v nich vykročiť do práce, do mesta na kávičkuu s kamoškami, alebo si zatancovať…

Stehienka športovcov

Problém s odieraním stehienok neriešia len moletky, ale aj bežci! Hlavne v lete, keď sa na svoje 10-15 km trate vybehnú len v šortkách. Mám doma fanatického bežca, ktorý fanaticky vyberá športové kúsky a nedá dopustiť na konkrétnu značku šortiek, v ktorých sa cíti „better than naked“ – „lepšie ako nahý“.

Pri dlhých behoch sa bežci spotia, pot je slaný – teplo spraví svoje a vysušené kryštáliky soli sa stávajú šmirgľom, ktorý dá dotýkajucim sa častiam tela zabrať. Preto si postihnuté časti tela dopredu pred behom natierajú lekárskou vazelínou (dostanete v lekárňach alebo drogériách) alebo od šortiek prejdu k legínam. No pre niektorých mužov – bežecké legíny sú také nemužné! Chceli by nosiť len svoje „better than naked“ šortky.

Poradím vám 5 riešení – čo nosiť pod šaty a sukne v lete

  1. Ak sa inšpirujeme od bežcov – potom siahneme po lekárskej vazelíne alebo tuhom deodorante. (Toto je dobré riešenie aj pri plavkách – ak si pretriete stehienka tuhým deodorantom alebo mastnejším krémom na opaľovanie, ani pri prechádzke po pláži sa vám neošúchajú.)
  2. Podľa mňa najsexy riešenie sú bandelletes – bandeletky – stehenné čipkové pásy so silikónovými pásikmi proti posunutiu.
  3. V niektorých obchodoch dostať aj krátke pančuchy – pančuchové nohavičky, vo viacerých farbách na výber. Ak vám vánok zdvihne sukničku – najmenej nápadné sú telové.
  4. Klasikou je spodnička – no nie sukňová, ale nohavicová, vymyslená podľa mňa práve pre dámy so širšími stehienkami.
  5. Dlhé nohavičky alebo tvarujúce nohavičky – keď ich vidíte, spomeniete si na predĺžené nohavičky – „bombarďáky“ starých mám? Podľa mňa v bielej farbe s čipôčkou okolo nôh – z elatickej bavlny vyzerajú ako krátke legínky.

Tak čo, ktoré riešenie vám sedí najviac? Čo by ste si vybrali pre seba?

 

Klik na linku pod obrázkom – a ste v príslušnej kategórii s výrobkami. Už si len vybrať a sukne a šaty nie sú viac pre vás tabu!