Uverejnené

V čom privítaš šibačov ty?

Veľká noc - ako sa obliecť pre šibačov - outfit pre moletky, móda pre moletky, oblečenie pre moletky

Máš rada veľkonočné sviatky? Upratovanie, pečenie baránka, chystanie vajíčkovej baby alebo syrovej hrudky, chystanie a výzdoba domácnosti, maľovanie vajíčok… a za to všetko ťa popolievajú a vyšibú. Pôvod šibačky a polievačky má pohanské korene – aby boli dievky a ženy zdravé, plodné. Naproti tomu pre mnohých hlboký kresťanský zmysel sviatkov.

Ako privítaš šibačov – chodia len s voňavočkou na vlasy alebo s vedrom vody? 🙂

Ak ťa zaujali kuriatkovo žlté šaty, krásny kontrast vytvorí modrá – bledá aj tmavá, alebo sivá. Môžeš to poňať športovo – skombinuj šaty s teniskami, aby sa ti dobre utekalo pred šibačmi 🙂 Spomeň si na náš článok o outfitch s opaskami pre moletky  – opasok daj priamo na šaty, ale kľudne aj cez kardigan, bundičku, sako.

Kolekcie nižšie sú klikateľné – ak ťa zaujíma, kde vecičky majú, klikni na obrázok a budeš presmerovaná do obchodíka – kde sa dozvieš, či majú ešte tvoju veľkosť v ponuke.

Sivé šaty, sivá myška? V žiadnom prípade, diabol je v doplnkoch. K neutrálnej sivej farbe sa hodí takmer každá farba – oranžová, tyrkysová,  modrá. Znovu sme vybrali viacero druhov obuvi – od jednofarebných balerínok, kvietkovaných balerínok, ktoré kľudne môžu byť šperkom outfitu, až po zlaté tenisky. (Klik na obrázok utíši tvoju zvedavosť, kde vecičky majú.)

A keby chceš veľkú noc poňať netradične tradične – v moletkovských veľkostiach som našla tieto krásne tyrolské kroje. Patrí do nich ešte biela blúzočka, s volánikmi okolo výstrihu a rukávov, ktorú tiež majú v ponuke obchodu (klik na obrázok, dozvieš sa). Speváčka Eva Máziková – niektorí ju milujú a niektorým jej veľká voda, príval energie z nej, nevyhovuje. Ak patríš k jej priaznivcom, vieš, že aj ona má takéto kroje rada a má ich v šatníku hneď niekoľko, vyvetrá ich hlavne pri príležitosti pivných festivalov a stretnutiach s priateľmi. Mýslíš, že nosením kroja človek zveselie? 🙂

Príjemné prežitie veľkonočných sviatkov!

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť