Uverejnené

Jesenné vrstvenie pre moletky – prešívaná vesta alebo kožúšok?

Jesenné vrstvené oblečenie pre plnoštíhle - prešívaná vesta pre moletky s kovbojským klobúkom

Prichádzajú chladné noci a rána. Ak vstávate zavčasu, tak už zažijete aj ráno čirno-čiernu tmu, kým slniečko vyjde spoza kopca. Aj vám sa tak nechce do tej tmy? Nuž, ale treba ísť do práce… Nech vás teda v chladné rána zahreje a vyobjíma šikovná jesenná vestička!

Vyberala som veľkosti pre moletky od čísla 46 a kombinovala do rôznych štýlov – od ružovej dámy po kožušinkovú kovbojku. Ktorá kombinácia vás najlepšie vystihuje?

Kožušinková vesta a potetované tričko

Máte tetovanie? Ja nemám a nad žiadnym ani nerozmýšľam. Veľmi sa mi páči tetovanie henou na rukách indických neviest – má prvok tajomna, čo asi ten ornament znamená? Ak majú ľudia pekné tetovanie, rada sa pozriem, nevadí mi na nich, som prekvapená všakovakými rozsiahlymi obrázkami a ich farbami. V Nákupných maniačkach som sa vždy tešila na vizážistku Lucid Style, čo bude mať oblečené, ako bude učesaná… jej tetovane dotváralo jej image, bez neho by to nebola ona. A ak som sa pohrabala v ešte dávnejšej mysli, milovala som „potetované“ hand made bábiky z portálu Etsy.com (čosi podobné ako naše sashe), prišli mi nesmierne vtipné, vždy sa mi tvár uškrnula, keď som na ne naďabila.

Potetovaná fešanda - hand made bábika Potetovaný fešák - hand made bábika

Ešte stále sú v trende košele, blúzky, šaty, džínsy, na ktorých sú našité alebo nažehlené, natlačené rôzne aplikácie. Rozmýšľala som, či tento trend nenahrádza tetovania – hlavne pre nás,  pred tatérskou ihlou telo ukrývajúcich 🙂 Čo si o tom myslíte vy?

Jesenné vrstvené oblečenie pre plnoštíhle - prešívaná vesta pre moletky s rifľami

Páči sa vám kvietkovo potetovaná kombinácia s kožušinkovou vestou? Alebo vám to vôbec nepripomína tetovanie? Jednotlivé kúsky nájdete po kliku na linku – v čase písania článku boli dostupné aj vo veľkostiach pre moletky.

Elegantná prešívaná vesta s ružičkami

Mne osobne padla najviac do oka staroružová prešívaná bundička. Na oko jednoduchý strih, prizrite sa lepšie – je zdobená jemným semišovým ornamentom! Ornament ako namaľovaný henou. Tichá voda brehy myje! V tejto bundičke nekričíte z davu, no kto sa pozrie dôkladnejšie, začne objavovať zložité vzory vašej duše.  Na obrázku som skombinovala staroružovú dosť klasicky – so šedou. Viem si predstaviť všetky možné kombinácie, no to by chcelo „vykročenie z komfortnej zóny“ a to tichá voda robí iba pri povodniach 🙂

Jesenné vrstvené oblečenie pre plnoštíhle - prešívaná vesta pre moletky s kvietkami

Ak chcete byť tichou vodenkou, čo obmýva brehy ulíc pokojne, tak jednotlivé kúsky nájdete po kliku na linku. Vesta je dostupná aj v mentolovej, bledomodrej a čiernej:

Kožušinková vesta pre odvážne kovbojky

Zladiť kožušinkovú vestu bola pre mňa výzva. Predstavila som si k nej niečo jemné biele – čipkovú blúzku alebo sveter z jemných vlákien. Nuda?! Preklikávala som blúzky v eshope a vtom na mňa zasvietila kockovaná košeľa. Hnedasté odtiene na kožušinke a košeli spolu krásne ladia! Čo tak skombinovať kožušinku v kovbojskom štýle?

Jesenné vrstvené oblečenie pre plnoštíhle - prešívaná vesta pre moletky s kovbojským klobúkom

Hm, toto je ono? Tak šup – kliknite a kombinujte. Naladené kovbojsky,  budete mať energickú cestu do práce 🙂 A ak náhodou nie ste na kožúšky – tak siahnite po škoricovom kardigáne, maximálne ladí s kockovanou košeľou. Navrstvite sa do chladných dní!

Elegantná prešívaná vesta s ružičkami

Tu je čierna verzia prešívanej bundičky so zamatovým ornamentom. Znovu táto čierno – petrolejovozelená kombinácia vyznie nenápadne. Čo by s ňou urobila trávovozelená alebo tmavožltá hodvábna šatka? Pohrajte sa s výraznými farebnými detailmi, ak chcete pritiahnuť pozornosť.

 

Jesenné vrstvené oblečenie pre plnoštíhle - prešívaná vesta pre moletky, trendy look

Dlhý sveter patrí k základným kúskom v šatníku, je dobre kombinovateľný. Nepobije sa s romantickou blúzkou ani s kockovanou košeľou, práve preto, že jeho štýl je neutrálny. Vecičky nájdete po kliku na linku, dlhý sveter je dostupný vo viacerých neutrálnych farbách – sivej, bledomodrej, čiernej, broskyňovej. Jeden klik a ste v eshope:

 

Mrazivé ráno, mrazivé tóny farieb na oblečení

Mrazivý odtieň modrej na prešívanej veste sa krásne prelína s modrou na kockovanej košeli. Áno, táto košeľa je setra škoricovo-modrej z outfitu pre odvážnu kovbojku. Kombinácia bordovej a zvláštnej modrej je veľmi vydarená. Aby outfit nebol predvídateľný, navrstvila by som pod rozopnutú košeľu romantické biele tričko s ružami okolo výstrihu. Košeľu by som zviazala na uzol, vestičku nechala rozopnutú a doplnila dlhú striebornú retiazku s výrazným príveskom. Alebo dlhé kovové náušnice, čo pri otáčaní hlavy veselo klinkajú.

Jesenné vrstvené oblečenie pre plnoštíhle - prešívaná vesta pre moletky - ako kovbojka

Hor sa na jarmok, na ochutnávku burčiaku 🙂 Najvínovejším vínom budete v tejto bordovej kockovanej kombinácii aj tak vy! Vecičky nájdete po kliku na linku. Ako vždy, vyberala som také, ktoré sú dostupne aj pre veľkosti 46 a viac:

 

Praktická každodennosť

Podobne ako predošlá kombinácia – vrstvíme športovú vec s romantickou. Broskyňová aj modá vesta z predošlého outfitu sú matné, práve to sa mi na nich páči. Máte radšej matné alebo lesklé bundy a vetrovky?  Mat a lesk tiež vypovedá o našom štýle obliekania, môže byť kritériom výberu.

Jesenné vrstvené oblečenie pre plnoštíhle - prešívaná vesta pre moletky - obyčajné alebo jednoduché

Od broskyňovej bundy alebo pásikavej mikiny  vás delí len klik na linku 🙂

Vybrali by ste si niektorú z kombinácií? Ja som si objednala staroružovú, som zvedavá aká bude v skutočnosti. Môžem doplniť minirecenziu. Kamarátka mi povedala, že by som mohla písať viac osobnejšie, svoj príbeh, svoje foto – no zatiaľ sa na to necítim. Možno musí prísť tá povoďeň, aby tichá voda vyšla z brehov… Som človek, ktorý dáva na internet veľmi málo fotiek seba a svojej rodiny, napriek tomu mám niekoľko blogov, kde dávam zo seba veľmi veľa svojich myšlienok. Nestačí v dnešnej dobe takéto odhalenie? 🙂

(Zdroj obrázkov bábik:  https://sk.pinterest.com/morbidpeach/paperdolls-mad-paperdolls/?lp=true )