Uverejnené

Menej formálne spoločenské šaty pre moletky

Spoločenské šaty pre moletky - šaty na ples, na svadbu pre plnoštíhle

Spoločenskej módy pre moletky v dostupných cenách je v slovenských eshopoch pomenej. Často hľadáte šaty na svadbu, kde budete ako svadobná mama, alebo ako hosť. Keďže prichádza plesová sezóna, tak eshopy sa snažia zaraďovať aj slávnostnejšie kúsky. Zamerala som sa preto na spoločenské šaty vo väčších veľkostiach a dostupných cenách.

Chystáte sa menej formálnu svadbu alebo menej formálny ples? Môj tajný tip:  dlhá šifónová sukňa.

  • Doplňte ju vhodným slávnostným topom a okázalejšími šperkami, topánkami alebo kabelkou.
  • Ak je sukňa neutrálna, môže byť použitá s viacero vrškami. Z pohľadu financií výhoda –  môžete veselo plesať, či svadbovať v tej istej sukni aj viac krát, zmeníte vždy iba vršok.
  • Takáto sukňa je nestarnúca, vydrží vám v šatníku aj niekoľko rokov.

 

 

Pripomeňme si plesovú etiketu, na pozvánke na ples môže byť uvedené, aký typ oblečenia sa očakáva:

  • White Tie – Pre dámy požaduje pompézne plesové šaty, s bohatou sukňou po zem, vrch šiat živôtikový, korzetový, bez ramienok.  Obuté by mali mať lodičky bez otvorenej špice, či päty. Platforma sa k jemným šatom nepovoľuje. Ako doplnok by mala byť len maličká kabelka do ruky. Vlasy by mali byť slávnostne vyčesané. Šperky môžu byť okázalé.
  • Black Tie – Pre dámy sú požadované šaty s dĺžkou po zem, no môžu už byť strihovo kreatívnejšie, farebnejšie, vzorované.  Ramená môžu byť zahalené. Topánky by mali byť aj v tomto prípade uzavreté a na opätku. Platforma sa k jemným šatom nepovoľuje.
  • Creative Black Tie – Šaty pre dámy by mali stále byť dlhé, no povoľuje sa ukázať nôžky. Plesové šaty môžu byť dvojdielne. Strihy môžu byť asymetrické,  môžete popustiť uzdu fantázii. Dokonca je možné skombinovať slávnostné nohavice, ak sú doplnené vrškom s dlhou sukničkou. Obuté môžu byť uzavreté aj otvorené lodičky, sandále.

Outfity s dlhou šifónovou sukňou z pohľadu etikety – na menej formálne plesy, svadby, firemné večierky je takéto oblečenie vhodné. Kde sa dajú jednotlivé kúsky zakúpiť? Kliknite na linky v galérii obrázkov, vedú priamo do eshopov, kde vecičky majú. Overte si, či majú ešte vašu veľkosť. V čase písania článku boli jednotlivé kúsky dostupné aj vo veľkostiach pre moletky. Ružová, čierna a tmavomodrá slávnostná sukňa pre moletky sú dostupné v dĺžke po členky pre nižšie postavy, bledomodrá aj v dĺžke pre vyššie postavy.

Ak hľadáte originálne slávnostné šperky, podporte slovenských tvorcov a vyberte si na sashe! My sme v outfitoch použili náušničky od tvoriliek Lujza Marko a Bazu, robia naozaj nádherné šité šperky. Veľa cenovo dostupných zlatých, strieborných aj bižutérnych šperkov nájdete aj v sperky-eshop, skadiaľ sme do outfitov vybrali strieborné kamienkové šperky.

Tak veselé plesanie, svadbovanie, zabávanie, priatelia!

[ratings]