Uverejnené

Spoločenské šaty pre moletky – šaty, či nohavice?

Spoločenské šaty pre moletky - kombinácia nohavice a šaty Meryl Streep

Máte vyššiu postavu a štve vás, že spoločenské šaty pre moletky za dostupné ceny z eshopov sú často príliš krátke? Alebo neradi ukazujete svoje nôžky? Neznášate silonky? Čo poviete na kombináciu šaty a nohavice? Nie je to žiadna novinka, aj na hvieznych spoločenských podujatiach môžete nájsť zástankyne tohto štýlu.

Meryl Streep na odovzdávaní Oskarov 2017 v krásnej tyrkysovej róbe – kombinácii šaty a nohavice:

Spoločenské šaty pre moletky - kombinácia nohavice a šaty Meryl Streep

Emma Watson rafinovane skombinovala sukňu a nohavice alebo šaty a nohavice viac razy:

Spoločenské šaty pre moletky - kombinácia nohavice a šaty Emma Watson

Diane Kruger tiež túto kombináciu využila viac razy:

Spoločenské šaty pre moletky - kombinácia nohavice a šaty Diane Kruger

Áno, ich spoločenské šaty sú zrejme z dielne návrhárov, boli tak navrhnuté a ušité, aby sa nosili spolu. Práve suknička, či vlečka šiat s dĺžkou po zem z nich robí šaty vyhovujúce spoločenskému bontónu. No prečo sa neinšpirovať?

Na menej formálne spoločenské udalosti ako je svadba, kde máte byť svadobnou mamou, alebo hosťom, alebo krstiny, rodinné oslavy, stužková a podobne sú spoločenské šaty doplnené nohavicami veľmi pohodlným a pekným oživením. Treba len zvoliť správne doplnky, podľa príležitosti okázalejšie šperky, topánky, kabelku a mnohé dámy sa s radosťou za vami obzrú a nechajú sa tiež inšpirovať do budúcna.

Ak by sa vám podarilo nájsť širšie dvojvrstvové nohavice, so šifónovou vrchnou vrstvou, s trochou odvahy sa tak môžete vybrať aj na menej formálny ples. (Aký typ šiat vyžaduje plesová etiketa nájdete v článku Menej formálne spoločenské šaty pre moletky.)

Poďme sa pozrieť na možnosti z eshopov – v čase písania článku všetky vecičky v outfitoch boli dostupné aj vo veľkostiach pre moletky.

Svedčí vám bordová a vínová? Na prvom obrázku som jednoduché bordové spoločenské šaty pre moletky skombinovala s béžovými nohavicami, prím hrajú zamatové lodičky so zlato-perlovou brošňou. Doplnila by som už len jemné zlaté šperky, aby celý outfit budil dojem bordovo-zlatej kráľovskej kombinácie. Na druhom obrázku sú vínové šaty a nohavice so zaujímavým prestrihom na prednej časti lýtka. Moha by prestrihnutá časť pri pohybe viať za vami a pôsobiť trochu ako vlečka?

Krátke spoločenské šaty pre moletky a nohavice, šaty pre svadobnú mamu, šaty na stužkovú, šaty ma krstiny, šaty na rodinnú oslavu - zamatové lodičky s brošňouKrátke spoločenské šaty pre moletky a nohavice, šaty pre svadobnú mamu, šaty na stužkovú, šaty ma krstiny, šaty na rodinnú oslavu - metalické lodičky a kabelka

Chystáte sa do divadla? Máte slávnostný pocit? Čo poviete na čierno-zlatú kombináciu z prvého obrázka? Šaty majú korálkové zdobenie a mašľu, slávnostný ráz im dáva vrchná šifónová vrstva. Hľadala som, či v ponuke eshopov nie sú aj dvojvrstvové šifónové nohavice, široké, pľantavé sukňové nohavice. Nenašla som, len tieto širšie strihané.

Na druhom obrázku sú vrstvené čierne šaty dostupné aj vo veľkostiach pre moletky. Aké detaily pridať, aby sme ich pozdvihli z formálnych na spoločenské? Nohavice s prestrihom vpredu na lýtku, farebné metalické sandále. Žiada sa mi k nim dlhá strieborná retiazka, siahajúca až kamsi po váš žalúdok, s ružovým kameňom. Trúfnete si na vejár ako doplnok? Kedysi bol neodmysliteľným sprievodcom dámy v divadle. Podľa mňa pobaví v ľubovoľnej spoločnosti, ak máte sebavedomie ho použiť. Môže sa stať začiatkom konverzácie medzi vami a niekým rovnako nekonvenčným 🙂

Krátke spoločenské šaty pre moletky a nohavice, šaty pre svadobnú mamu, šaty na stužkovú, šaty ma krstiny, šaty na rodinnú oslavu - šifónové nohaice pre moletkyKrátke spoločenské šaty pre moletky a nohavice, šaty pre svadobnú mamu, šaty na stužkovú, šaty ma krstiny, šaty na rodinnú oslavu - čipkovaný vejár ako doplnok

Svedčí vám kráľovská modrá?  Čo poviete na ľadovo modré lodičky – budú miestom, kde ľuďom zamrzne pohľad? Mašličku na šatách doplníme mašličkou na kabelke, stále sme nevybočili z farebnej kombinácie modrá-čierna. Ak pridáte zložitejší spoločenský účes, hneď máte kombináciu vhodnú aj pre formálnu spoločenskú akciu.

Mali by ste odvahu na spoločenské saténové rukavice v zlatej farbe?  Spoločenské rukavice nemusia byť iba natiahnuté, práve naopak, pekne pôsobia aj nariasené na predlaktí. Hľadala som slávnostný protipól k minimalistickým tmavomodrým šatám a nohaviciam. Zlaté rukavice, zlaté topánky na tmavomodrej nočnej oblohe šiat a nohavíc. Celkový dojem je podľa mňa stále neprečačkaný. Zvovu sa mi žiada pridať dlhú retiazku s príveskom, spolu s rukavicami predĺži celú postavu.

Krátke spoločenské šaty pre moletky a nohavice, šaty pre svadobnú mamu, šaty na stužkovú, šaty ma krstiny, šaty na rodinnú oslavu - zaujímavé blankytné lodčkyKrátke spoločenské šaty pre moletky a nohavice, šaty pre svadobnú mamu, šaty na stužkovú, šaty ma krstiny, šaty na rodinnú oslavu - saténové rukavice ako doplnok

Vybrali by ste si niektorú z kombinácií? Hľadám a kombinujem z toho, čo je v ponuke eshopov, kde s dôverou nakupujem. Ak sa vám niečo zapáčilo, tu sú linky na vecičky…

Sem tam vo mne ožívajú nápady z mladosti. Veľa vecí som si šila podľa môjho vkusu, môjho gusta, vôbec nie podľa módy. Milovala som kárované vzory, flanel, manchester, sukne dlhé po členky, netypické veľké vrecká na všetkom. Často som nosila kombináciu šaty – nohavice, práve preto, že nerada ukazujem nohy.  Mám pod kolenom viditeľné kŕčové žily. Po vzore herečiek vyššie v článku, dokázala by som si prestaviť šatovo-nohavicovú kombináciu aj na ples. Ak by zadná strana šiat siahala podľa plesového bontónu až po zem 🙂

Nebojte sa vykročiť menej zaužívaným smerom a nakombinujte si oblečenie podľa svojho gusta!

Zdroje obrazkov:

https://tomandlorenzo.com/2017/02/meryl-streep-in-elie-saab-couture-at-the-oscars-2017/
https://uk.style.yahoo.com/zoe-saldana-emma-watson-lady-220431827.html
https://sk.pinterest.com/pin/207376757818535879/
https://sk.pinterest.com/pin/346073552601899379/

https://sk.pinterest.com/pin/303781937342864570/
https://www.hercampus.com/style/5-looks-thatll-convince-you-wear-dress-over-pants

[ratings]