Uverejnené

Šperkovničky Top Model a Playco – porovnanie, recenzia

Šperkovnice pre dievčatá

Raz som ako malá dostala k narodeninám hraciu skrinku. Bol to vyprosený darček, o to milší. Dodnes ju mám a sem tam skrútnem kľúčikom, aby mi pripomenula tú peknú chvíľku.

V tomto článku porovnám dve detské papierové šperkovnice – sovičková značky Playco a dievčatková značky Top Model.

 

Hoci je telo šperkovničky papierové, aj po viac ako roku používania je stále rovnako pekná.

Postavička líšky a ružovej sovičky je 3D.

K šperkovničke je dodávaný zámok a kľúčiky, uchytenie zámku je stabilné, nevykyvkané, dobre drží na mieste aj po čase.

Šperkovnička sa dá nakrútiť kľúčikom zo zadnej strany a pri otvorení sa motýľ krúti a šperkovnička hrá príjemnú melódiu. Zrkadielko je dosť malé  a jeho sklon neumožňuje malej parádnici úplne pohodlné obzeranie v ňom, treba celú krabičku trošku nakloniť.  Úložný priestor tvoria dve priehradky a v strede je miesto na prstienky. Naša malá parádnica má rada náušničky a korálkové náramky, tie sa jej všetky do tejto šperkovničky nevojdu . Preto je šperkovnička využívaná skôr ako hracia skrinka, ako milá zábavka, niekedy aj ako kus nábytku do domčeka pre bábiky.

Šperkovnička Top Model má tak isto papierové telo, papier je zospodu vytapacírovaný, takže napríklad veko  je príjemné mäkké na dotyk, budí dojem, že je to látková škatuľka.

Nie je síce možné ju uzamykať, ale zase má viac úložného priestoru ako sovičková – vo vrchnej časti priehradky na náušničky, k tomu dva šuflíčky v spodnej časti. Aj po roku používania je šperkovnička stále pekná, neošúchaná, šuflíčky sa posúvajú ľahko, úchyty na šuflíčkoch dobre držia a sú nevykyvkané. Sklon zrkadielka pri otvorení je tak akurát, aby si malá parádnica sediaca za stolom vedela pred zrkadlom pohodlne nasadiť náušnice, zrkadielko je dosť veľké.

Ak budete svojej malej parádnici kupovať šperkovničku, určite dajte prednosť dostatočnému množstvu šuflíčkov a priehradiek na roztriedenie náušničkových pokladov. Pre malé dievčatká stačí aj takáto papierová šperkovnička, pre tínedžerky si môžete vybrať niektorú zo šperkovníc odporúčaných na našej stránke.

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť