Uverejnené

Vrstvené oblečenie – Japonská móda – Mori girl – Inšpirácia z rozprávok

extravagantna moda pre moletky, extravagantna moda pre plnoštíhle

Ktorá je vaša vysnená dovolenková destinácia?

Pre mňa – Japonsko. Tak rozmanitá a zvykmi od nás Slovákov odlišná krajina, že by som ju chcela vidieť. Od tichých chrámov po bizarné módne kúsky na uliciach.

Celé leto sme s dcérkou pozerali anime rozprávky. Sú to japonské kreslené rozprávky, ktorých predlohou je zväčša komix – manga. Postavičky majú veľké oči a rozviate vlasy rôznych farieb. V príbehoch je možné zažiť nadpirodzené veci. Spomeniem naše najobľúbenejšie: Môj sused Totoro, Ponyo z útesu, Arrietty ze sveta Pujcovníčku, Kráľovstvo mačiek, Šepot srdce, Cesta do fantázie, Doručovacia služba čarodejky Kiki.

Mori kei – Mori móda – Mori štýl odievania, ale i životný štýl, subkultúra japonskej ulice. Vrstvené romantické oblečenie, prírodné farby, vzory materiály, čipky, vlna, bavlna, ľan, kvietkované a bodkované vzory.  Mori znamená v japončine les. Možno preto nežné dievčatká štylizované v romantických šatách tak veľmi pripomínajú lesné víly. Alebo postavičky s velikánskymi očami z anime rozprávok bojujúce za lepší svet. Anime rozprávky mám rada práve preto, že hrdinovia v nich majú čisté ideály, dobro, vnímavosť a nehu v sebe. Tešia sa z maličkostí ako vánok na tvári, kvitnúci púčik na strome. A zároveň sú silní, bojujú za tieto ideály.

Kto má odvahu na Mori extravaganciu a nehu?

Že už máte svoj vek a do kancelárie sa také oblečenie nehodí? Nie, to nechcem počuť! Ak máte v sebe odvahu a temperament a chuť experimentovať, siahnite aspoň niekedy po extravagantných kúskoch, prelomte v sebe bariéry a pravidlá diktované našou upiatou spoločnosťou! Pohrabkala som sa na Bonprixe a skombinovala rôzne kúsky, ktoré by ma inokedy asi kombinovať nenapadlo. Všetky vecičky v obrázkoch sú dostupné aj vo veľkostiach pre moletky. Ak máte v rodine moletky mladšieho veku, podporte ich v originalite, ukážte im odvahu a cestu v obliekaní.

Pozor na túto cicu!

Ak ste žienka, čo nemá predpísaný dress code – tmavomodré alebo sivé kostýmky a biele blúzky, čo poviete na tieto kúsky?

  • Mohla by z vás byť šikovná knihovníčka, knihy by šli na dračku.
  • Tvorilka, čo predáva na sashe? Takéto ušká navyrábať, sama si robiť reklamu a šup-šup na trhy predávať!
  • Pani učiteľka v materskej škole? Všetky baby by chceli takú čelenku!
  • Učiteľka zemepisu alebo slovenčiny na druhom stupni? Pubertiaci by to nepochopili? Premietnite im dve manga rozprávky a uvidíte postupnú zmenu ich štýlu! Ak hľadáte čipkové mačacie ušká, tak stačí v Aliexpresse dadať „cat ear lace handband„.

extravagantne oblečenie pre moletky, mori girl style, mori girl štýl, vrstvene oblečenie pre moletky, jesenne oblečenie pre molety

Vecičky nájdete na Bonprixe aj vo veľkostiach pre moletky, stačí klik na linku a ste o krok bližšie k originalite!

penazenka ludovy motyiv, outfit pre moletky, outfit pre plnostihle, damsky outfit

Béžová peňaženka s ľudovým motívom krásne doplní prírodné ladenie – nájdete na Kabelky.sk

Kde vziať zajačikový obal na mobil?

Vrstvy, vrstvy, vrstvy – károvaná ružová košeľa, strečové rifle a na to šaty na ramienka? A prečo nie! Chcete predsa vyzerať dievčensky. Možno aj nejaká brošnička pod krkom alebo na šatách by bola krásnym doplnkom. Bonprixové šaty sú často krátke, nositeľné pre vysoké ženy skôr ako tunika. Preto je dobré mať v zásobe pár legínov alebo strečových džínsov, s ktorými sa rôzne tuniky alebo krátke šaty dobre kombinujú. Nebojte sa to takto kombinovať, okrem Japoniek, nosia to takto aj severské ženy. Tam je stála móda nohavíc a sukní dokopy.

K nežnej mori móde patria aj plyšové kožúšky. Taštičky, brmbolce, často plyšáky našité priamo na šaty alebo nalepené na čelenke. No povedzte, držiac pri ušku ružového zajačika, neplynuli by do telefónu len samé nežné a láskyplné slová?

extravagantne oblečenie pre moletky, mori girl style, mori girl štýl, vrstvene oblečenie pre moletky, jesenne oblečenie pre molety

Stačí klik na linku  pod produktom a ste o krok bližšie k originalite! Vecičky majú vo veľkostiach aj pre moletky. Zajačikový obal na mobil nájdete na Aliexpresse – stačí ako do vyhľadávania zadáte „pink fur phone case“ alebo „pink rabbit phone case„.

 

peňaženka, romantický outfit, morri girlA čo táto rozkošná peňaženka so zvončekom?  – Klik na Kabelky.sk!

Romantika babieho leta

Práve ste sa zamilovali? Boli ste na romantickej dovelenke so svojim partnerom? Pokračujte! Rozvíjajte svoj vzťah, plánujte si romantické stretnutia… piatkové rande v meste, návšteva kina, sobotný výlet, prechádzka. Neodolateľne kvetinková, jemne čipková… O R I G I N Á L N A a preto žiadaná!

extravagantne oblečenie pre moletky, mori girl style, mori girl štýl, vrstvene oblečenie pre moletky, jesenne oblečenie pre molety

Znovu stačí klik na linky pod produktami a dostanete sa do Bonprixu, kde vybrané vecičky majú aj vo veľkostiach pre moletky. Vyskúšajte zmenu!

 

peňaženka, romantický outfit, morri girlPotrebujete novú peňaženku? Doprajte si romantický kúsok zo stránky Kabelky.sk!

Dve sukne a každá osve je dosť priesvitná? Skombinujte ich! Navrstvite ich!

Experimentujte pri vrstvení nielen na vrchnej polovici tela, ale aj na spodnej. Mori štýl urobia rôzne spodničky a vrstvené sukne. Bojíte sa, že moletkám to nepristane, že vás to bude rozširovať? Pokiaľ sú materiály tenké a priesvitné, stojí vrsvtenie za pokus.

 

extravagantne oblečenie pre moletky, mori girl style, mori girl štýl, vrstvene oblečenie pre moletky, jesenne oblečenie pre molety

Ružová a zlatá, béžová, pohrajte sa s odtieňmi – vybrané vecičky majú v Bonprixe aj vo veľkostiach pre moletky:

 

peňaženka, romantický outfit, morri girlRužová peňazenska s kvietkami zo stránky Kabelky.sk

Čipkovaný živôtik z tyrolského kroja?

Znovu – nebojte sa vrstviť a komnbinovať. Šaty na sukňu? Kvietkované s károvaným? Zrelý bobuľkový kríčok, vôňa černíc, čučoriedok, brusníc.

extravagantne oblečenie pre moletky, mori girl style, mori girl štýl, vrstvene oblečenie pre moletky, jesenne oblečenie pre molety

Vecičky nájdete tu:

 

 

peňaženka, romantický outfit, morri girlMotýle ku kvietkom patria! Klik na Kabelky.sk

Ano, uznávam, nie je to typický štýl – avšak pozrite sa na titulku Zary – jej móda je tiež slobodná a akoby v štýle Mori 🙂 Zara je pre mňa ukazovateľom mladej módy – čo bude letieť a čo dcérka bude chcieť. Sú niekedy o sezónu, dve popredu ako ostatné obchody a preto možno spočiatku šokujúce. Mám rada ich originálne tričká pre dcérku a rada nakuknem, čo majú aj v ženskej kategórii. Škoda, že nemajú moletkovské veľkosti. Veď móda má šokovať. Aspoň trochu 🙂