Uverejnené

Ešte stále letí folk? Oblečenie pre moletku v ľudovom štýle

Folkový outfit pre moletku, oblečenie pre moletku v štýle folk, ľudový motív na oblečení pre moletku

Leto je čas rôznych hudobných festivalov, stretnutí ľudí pod holým nebom. Máš rada tradície? Zablúdiš niekedy aj na ľudové slávnosti na Poľane, či Východnej?  Patria ľudové motívy do dnešnej doby? Vlani zasiahol letné oblečenie na slovensku ľudový motív – tipujem, že ešte  aj toto leto sa žienky rady vyparádia do folkových odevov. Na sashe dohľadaj kvetovanú partu…

Je v našich eshopoch dostupné niečo na ľudovú nôtu, za ľudovú cenu – folkové motívy na oblečení pre moletky? Pozri, čo som pre teba vyšťúrala:

Krojová blúzka a kargo sukňa na obrázku nižšie sú dostupné do veľkosti 46, veľká škoda pre žienky, čo by potrebovali väčšiu veľkosť! Kombinácia zelená-béžová-červená alebo zelená-béžová-tmavomodrá sa mi veľmi páči. Videla si už šatku použitú ako náramok? Nie? Skús to, vyzerá to veľmi dobre! Najprv prelož šatku na trojuholník, a potom ju postupne zroluj – výsledný tenký šatkový pásik oviň niekoľkokrát okolo ruky. Pohraj sa, poskúšaj, ako sa ti to najviac zapáči. Alebo šatku uviaže okolo kabelky. Obrázky sú klikateľné – over si dostupné veľkosti.

Bavlnená sukňa vo vzhľade modrotlače aj jemná bodkovaná blúzka sú dostupné do veľkosti 48 – pre istotu si over dostupné veľkosti, obrázky sú klikateľné. Trochu praštená, ale veľmi sexi cyklámenová kabelka s jeleňom je pôvodne z nemeckého kroja, doplň ju ružovými sandálami na platforme. Vieš čo sú oringličky? Moja babička tak volala náušnice – a k tomuto trochu strohému looku sa podľa mňa veľmi hodia náušnice s väčším belasým ligotavým kamienkom. Na vyváženie ružovosti.  Šatka s kvetovým motívom je myslená na plecia, zaviň sa do nej v chladný letný večer ako do vlniaka, je dostatočne veľká.

K týmto pôvodne krojovým šatám k nemeckému kroju by som zvolila jemnejší šedý opasok. A todľa toho, kam v takomto oblečení vyrazíš: Tenisky alebo sandále na pohodlných širokých opätkoch, ak budeš dlhšie stáť a chodiť.  Ružové sandále na ihličkových opátkoch , ak je terén pre ich jemnosť prajný – mačacie hlavy na námestí v meste, sú pre lodičky zabiják! Obrázky sú klikateľné – over si materiálové zloženie, ceny, dostupné veľkosti. Zamilovala som sa aj do rifľovej kabelky s výšivkou, určite ju ešte v nejakom outfite použijem!

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť