Uverejnené

Hand made sukienky pre romantické dievčatko

Látka na košeľu pre plnoštíhle

Veľmi rada tvorím, veľmi rada sa prehŕňam v obchodíkoch s látkami. Kým nebolo Bubulákovo, často som blúdila na zahraničné  stránky Fabric alebo Hawthornethreads.

Hawthorne Threads má bezproblémové doručenie na Slovensko, ak si objednávate látky pre osobnú spotrebu, tak colné odbavenie prebehne bezproblémovo mailom a clo zaplatíte až Slovenskej pošte pri prevzatí zásielky. Niekoľko krát som si objednala stadiaľ látky, lebo… lebo som neodolala.

Musím dodať, že preferujem ležérny štýl a najviac zo všetkého by som rada nosila uletené vzorované košele. Napríklad teraz nevedno prečo letia kaktusové, ananásové a melónové látky a ja by som si najradšej ušila košele z týchto látok:

Zatiaľ sa vo svojich hipsterských myšlienkach krotím 🙂  Tento rok som si zas a znova nakúpila len bavlnené látky na letné sukničky pre dcérku. Sukničky pošité, jedinú chybu majú – sú romantické. Moje dieťa chce behať iba v rifľových šortkách alegínach, dokonca vyhlásilo, že tieto vzory sú pre miminá. Och, my mamy! Dokedy v dcérkach vidíme princezny? Keď som v zime látky kupovala, ešte bola miminom, odkývla mi ich. A teraz, už je veľkáčka – rozumej prváčka, avšak vysoká 1,39 m.

Z látky Promenade Border zo série Calliope:

Romantická sukňa veľkosť 140

Pre milovníčku mačiek z látky Cool Cats inBeige zo série Hot Dogs and Cool Cats

Romantická sukňa veľkosť 140

Pre milovníčku mačiek z látky Hot Dogs in Grey zo série Hot Dogs and Cool Cats

Romantická sukňa veľkosť 140

A zasnená jednorožcová látka Unicorn Parade zo série Magic Minky:

Romantická sukňa veľkosť 140

Ak by ste mali o niektorú zo sukničiek záujem pre svoju dcérku alebo vnučku, ktorej aj pri výške 140 ostala romantická dušička, tak a ozvite, rada sukničky premeriam a predám (12 Eur za kus, čo je aj s clom a poštovným len náklad za látku).

A sľubujem si, že nabudúce už kúpim lamiu látku na košeľu pre seba – móda, nemóda, môj štýl, je môj štýl 🙂

Uložiť