Uverejnené

Keď sa dve ženy oblečú rovnako

Čierna blúzka pre moletky, oblečenie pre moletky

Máš rada nákupné maniačky? Máš rada blogerské weby s nápadmi ako sa obliecť? Rada počúvaš rady a hodnotenia stylistov, či sa vybrané veci spolu hodia alebo nie? Predstavuješ si niekedy, čo by si si vybrala na seba na zadanú tému ty?

Dnes som si všimla blúzku s volánovými rukávmi – vo väčších veľkostiach aj pre moletky ju majú v bielej, petrolejovo zelenej a čiernej farbe. V menších veľkostiach aj v červenej.

Dala som si pri tvorení outfitov zadanie skombinovať túto blúzku do rôznych štýlov. Predstavovala som si, že sa majú stretnúť kamošky. A pretože sú dobré kamošky, vôbec im nevadí, že budú mať rovnaké blúzky, nebudú to považovať za faux pas 🙂

Do čiernej blúzky som odela tieto povahy: rockerka,  ligotavá straka, púdrová princezná, pohotová etno žienka – skús priradiť, ktorá je ktorá 🙂

Spomenula som si na príhodu Eni Vacvalovej, ako sa na jednom plese ocitla v rovnakých šatách ako ďalšia dáma. Nestratila duchaprítomnosť a hneď sa k nej pripojila, zoznámili sa a potom už na celom plese sa pohybovali blízko seba. Každému zvedavcovi vysvetlili, že rovnaké šaty si dali celkom zámerne… A presne k tomu by som ťa dnes chcela nabádať: Každá minca má rub aj líc, na každú situáciu sa môžeš pozrieť zamračene, ale aj veselo.

Tyrkysová, smaragdová, petrolejovo zelená – tak ako má každý iné pomenovanie pre túto farbu, tak má každý svoj iný štýl – veď pozri, obliekla som: športovo naladenú šéfku, praktickú kamošku, elegantnú letnú dámu, elegantnú letnú dámu 2.

Ak ťa vecičky zaujali – nasledujúce obrázky sú klikateľné – klikni na vecičku a dostaneš sa do obchodu, kde ju majú – môžeš si overiť, či ešte stále majú tvoju veľkosť. A samozrejme rozlúštenie, ktorý outfit komu patrí 🙂

Rockerka:  Miluje čiernu, i v lete sa jej nevie vzdať. Doplnky má strohé – nemôže chýbať trendy náhrdelník choker a vybíjaná kabelka. Je odvážna, otvorene povie svoj názor. Všetko si vychutnáva tak naozajsky, hlboko, plne. (Obrázky sú klikateľné! Zisti, kde vecičky majú.)

Púdrová princezná: Je zasnená a romantická, má veľmi rada pastelové farby a kvietky. Je tichšia povaha, ale zato veľmi dobrý poslucháč. Nikdy nezabudne na vaše meniny a narodeniny, posiela vám naozajstné starosvetské papierové pohľadnice, nie len smsky! (Obrázky sú klikateľné! Zisti, kde vecičky majú.)

Ligotavá straka: Miluje šperky, miluje lodičky, miluje sukne – je toto tá najpravšia žena? Slabšie povahy neznesú toľko ligotu, ba dokonca slabšie povahy nemajú odvahu dať si na seba čo i len malý ligotavý kúsok 🙂 Ligotavá straka to má inak – je neprehliadnuteľná. Rady si ju obzrú aj iné ženy, hoci samy pre seba ten ligot nepotrebujú. Obdivujú, že dokáže zladiť toľko veľa okázalých prvkov v outfite a pritom to nevyzerá vôbec zle. (Obrázky sú klikateľné! Zisti, kde vecičky majú.)

Ďalšia žienka, ktorej nezáleží na názore ostatných. Nebojí sa mixovať štýly – k elegantnej blúzke si kľudne dá strakaté plážové šortky, náramkov by ste sa nedopočítali – vlasy má dlhé vlnité a na ich skrotenie použije čelenku alebo ich ledabolo zmotá do copu gumkou. Pohotová etno žienka si miesto kabelky na stretko s kamoškami zoberie len peňaženku… Každý kúsok čo nosí má pre ňu srdcovú hodnotu, je to jej výrobok alebo darček od niekoho, má totiž veľmi rada hand-made vecičky. (Obrázky sú klikateľné! Zisti, kde vecičky majú.)

Elegantná dáma dbá na detaily, ladí sa rada tón v tóne. Určite nezabudne k oblečeniu doladiť aj make up, jemné tiene na očných viečkach, náušnice. Možno zvolí topánky rovnakej farby ako kabelku a možno ich prispôsobí farbe sukne. Podľa toho, či chce, aby vynikli jej štíhlejšie členky, alebo bude chcieť pritiahnuť pohľady zvedavcov ku kabelke. (Obrázky sú klikateľné! Zisti, kde vecičky majú.)

Elegantná dáma môže zvoliť aj nohavice. Vieš čoho sa však nevzdá? Kto iný by sa na stretnutie do mesta s kamoškami vybral vo vysokých ihličkách? Praktické kamošky uprednostnia topánky – avšak elegantná dáma zvládne slalom po mačacích hlavách bravúrne aj v lodičkách. (Obrázky sú klikateľné! Zisti, kde vecičky majú.)

Vieš kto stretnutie kamošiek zorganizoval? No predsa praktická šéfka! Na miesto stretnutia dorazí pravdepodobne prvá, o chvíľu skôr ako ostatné. Prekontroluje, či je miesto v reštaurácii rezervované a či majú jej obľúbené koláčiky, ktoré chce kamoškám odporučiť. V zálohe má totiž vždy aj plán B, keby čosi nebolo podľa jej predstáv. Oblečenie volí pohodlné, namiesto kabelky si kľudne vezme ruksak. Nesmú jej na ruke chýbať hodinky – a pozor, nie sú len na ozdobu, ona má presne všetko rozplánované. Ak by ste jej nazreli do ruksaku, určite tam má diár, v peknom hand-made koženom obale…. (Obrázky sú klikateľné! Zisti, kde vecičky majú.)

Praktická kamoška je možno niekedy ako sivá myška. Naozaj má rada aj sivú a ďalšie neutrálne farby, tie výrazné nosí poskromne. V šatníku v policiach má mydielka, alebo bylinkové alebo iné voňavé vrecká, je rada, ak aj zavesené oblečenie pekne vonia. Je to ďalšia tichá voda, čo brehy myje. Podobne ako romantická princezná. Keďže je praktická, všetko si vždy dopredu premyslí, a keď sa jej spýtaš na názor, alebo poprosíte o radu, má na všetko prichystané rozumné riešenia. (Obrázky sú klikateľné! Zisti, kde vecičky majú.)

Tento článok mal ukázať, že aj keď si na začiatku nevieš predstaviť s čím vecičku skombinuješ, môže s tvojimmi obľúbenými vecami a doplnkami zapadnúť do tvojho osobného štýlu.

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť