Uverejnené

Slávnostné oblečenie pre moletky – Čipkovaná blúzka

Slávnostné oblečenie pre moletky, čipkované topy nadrozmerné veľkosti, čipovaná blúzka pre plnoštíhle

Pri čipkových veciach ma vždy napadne smiešna príhoda s mojou dcérkou. Je veľmi všímavá a na oblečenie má svoj jasný názor už od  škôlky. Bola vtedy veľa opakovane chorá, na pár dní sme ju dali k starkej. Keď sa vrátila domov: „Mama prečo ty nemáš čipkované podprsenky? Starká má v šuflíku také pekné čipkované podprsenky, všelijaké farby. Keď budem veľká, tiež budem mať čipkované podprsenky!“

Hm… Som veľmi praktický tvor, mám rada pohodlné, ležérne veci, preferujem všade a vo všetkom bavlnu. Čipkované veci veľmi nenosím hlavne z dôvodu, že ma čipka škriabe. Neznesiem ani len čipkovanú vsadku na tielku alebo čipkované okraje na podprsenke. Neznamená to ale, že sa mi čipkované veci nepáčia.  Rada si obzriem iné ženy, ktoré čipkované veci nosia. Nemyslím teraz spodné prádlo,  ale vrchné ošatenie 🙂

Už to nie je ako kedysi – elastické čipky nebývajú škrabľavé, sú príjemné, tak to posúdili i žienky v recenziách ku týmto čipkovým blúzkam. Čipka sama o sebe má slávnostný ráz, najpoužívanješia je teda na spoločenké šaty. Podľa toho s čím ju skombinujeme hodí sa aj na všedný deň. Tým pádom môže byť takáto čipkovaná blúzka univerzálnym kúskom – s formlnymi nohavicami do práce, s vhodnou sukňou na rodinné oslavy, na svadby ako hosť a pod.

Čo pod čipku? Ste háklivé, hanblivé? Vadilo by vám, ak by bolo vidno pod čipkou vaše telo? Voliť pod čipku niečo kontrastné alebo tón v tóne? Veľmi rafinovane vyzerá pod čipkou čokoľvek telovej farby. Prizrie sa žena, i muž – naozaj pod tým tá ženská nič nemá?

Bielo čierne kombinácie: Výrazné zdobené náušnice, môžu byť aj kontrastne farebné. Štýlovo by mali ladiť s čipkou, podporovať a zvyšovať slávnostný dojem čipky. Nemusí byť vôbec sukňa, aj s pohodlnými formálnymi nohavicami  je to outfit na rodinnú oslavu, firemnú party, kultúrne predstavenie.  Zvolili by ste čiernobielu kabelku, alebo radšej kabelku výraznej sýtej farby? Buď náušnice alebo kabelka – obe by som výrazných farieb nedávala, zobrali by pozornosť čipke. A vy, ako by ste kombinovali? (Obrázok je klikateľný, ak sa vám vecičky páčia, overte si veľkosti.)

Farebné kombinácie: Ak je telový podklad pod čipku pre vás priveľmi odvážny, zvoľte s čipkou farebne splývavý alebo farebne kontrastný podklad. Splývavý je pre menej okázalé žienky, ktoré milujú čipku. Kontrastný umožní čipke vyniknúť a pritiahne trochu viac pohľadov. Je to len a len o vašom vnútornom nastavení, oblečte sa tak, aby vám to bolo čo najpohodlnejšie, aby ste sa stále neošívali, nepoťahovali oblečenie, nekontrolovali 🙂 (Obrázok je klikateľný, ak sa vám vecičky páčia, overte si veľkosti.)

Krásna svetlo krémová, či banánová čipková blúzka: Stačí pár doplnkov tón v tóne, kvapka zvodného Allure od Chanel (vášho obľúbeného parfému) za uško a do lakťovej jamky. Oblečenie na svokrovu, babičkinu, kolegovu oslavu ako lusk.   (Obrázok je klikateľný, ak sa vám vecičky páčia, overte si veľkosti.)

Tak čo, skamarátili ste sa s čipkou? Ja by som banánovej alebo bielej blúzke povedala áno. Čierna je na mňa predsa len moc výrazná 🙂

Nakuknite do kategórií Čipkované blúzky pre moletky alebo Čipkované šaty pre moletky, kde aktualizujeme ponuku z eshopov, s ktorými spolupracujeme.

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť