Uverejnené

Maxi šaty pre moletky – minimalistický outfit s dlhou hand-made retiazkou

Maxišaty pre moletky, letné šaty pre moletky, oblečenie pre moletky, dlhé retiazky pre moletky

Poznáte stránku Sashe so slovenskými hand-made teda ručne vyrábanými vecičkami? Rada na nej hľadám darčeky pre blízkych a kamarátky. Hlavne šperky, kabelky, kúpila som už aj nejaké dekorácie do domácnosti.

Šperky Kataríny Žiak

Katarína Žiak je jedna z tvoriliek, ktorá mi vďaka Sashe utkvela v pamäti. Jej šperky majú folklórny nádych. Nachádza inšpiráciu aj v zvieracej ríši. Hlavne milovníkom koní, labutí, motýľov majú jej šperky čo povedať. Sú z chirurgickej ocele, pozlátené galvanizovaním, vybrať si môžete rôzne odtiene zlata.

Milujete naše ľudové piesne, naše kroje, našu históriu? Potom vaše srdiečko musí zajasať, keď jej šperky zbadá.  A vaše prsty nekontrolovateľne rýchlo zapisujú ďalšiu položku do listu želaní. Folklórne motívy na doplnkoch a folklórne alebo florálne výšivky na oblečení sú už rok dva absolútne v kurze.

Kombinujeme maxi šaty a dlhé retiazky

Keď som zbadala jednoduché jednofarebné maxišaty, okamžite ma napadli ako doplnky k nim práve dlhé retiazky a prívesky od Kataríny Žiak. Niektoré retiazky sú až 70 cm dlhé, s predĺžením 7 cm.

Koníkový prívesok si žiada kovbojský look! Len neviem, čo by si čižmičky a nôžky vzájomne povedali v horúce letné dni? Existujú letné kovbojské čižmy?

Metalická obuv dodá outfitu elegantnejší výraz. Tenisky pre rebelky, jemné sandálky pre dámy. Páčilo by sa vám skombinovať maxišaty s dámskym ruksakom? Hneď máte obe ruky pri dovolenkovej prehliadke mesta voľné na kornútok osviežujúcej zmrzliny 🙂

Hoci fialová je považovaná za teplú farbu, nie je to vždy tak. V určitých odtieňoch je studená. Skombinujeme ju teda so striebrom. Aspoň mne to takto funguje – ku farbám studených odtieňov kombinovať studené striebro, biele zlato a ku farbám teplých odtieňov kombinovať ružové zlato.  Druhá kombinácia – sivé maxišaty s roztopašnými srdiečovými džínsovými teniskami je napríklad pre maminu, čo vedie svoje deti do koníkového tábora. Trafila som?

Zdroj obrázkov šperkov: Web autorky šperkov Kataríny Žiak. Páčia sa aj vám tak veľmi ako mne? Vyslovte nahlas svoje priania, hlavne ak sa blíži nejaký váš sviatok a vaši blízki nevedia, čo vám darovať! 🙂

Kde nájdete vecičky z obrázkov?

Stačí klik na linky pod obrázkami v tejto galérii a ste v obchodíku, kde ich majú. Skontrolujte, či majú vašu veľkosť!

Ak sa vám článok páčil, pozrite aj tu: Stehienka moletky nemusia v lete trpieť. Čo nosíte pod sukne a šaty?